Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mniowie

Centrum Usług - Współpraca na rzecz społeczności lokalnej

         

 

PROJEKT- " Centrum Usług - Współpraca na rzecz społeczności lokalnej"

 

Gmnina Mniów/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mniowie będąca Partnerem w projekcie wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach, będzie realizowała projekt pn. "Centrum Usług – współpraca na rzecz społeczności lokalnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2019- 2022".

Przedmiotowa współpraca będzie opierać się przede wszystkim na określeniu najważniejszych kierunków wyzwań w zakresie rozwoju usług społecznych dostępnych dla osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w szczególności rodzin wykazujących bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych oraz rodzin zastępczych.

 

 

 

AKTUALNOŚCI:

Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w Mniowie

Utworzono dnia 07.12.2020

Informujemy, że powstała wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w Mniowie, która mieści się pod adresem Mniów ul. Centralna 2; 26-080 Mniów. Celem działalności Wypożyczalni jest zniwelowanie skutków niepełnosprawności i ograniczeń związanych z podeszłym wiekiem poprzez właściwy dobó  i dopasowanie sprzętu rehabilitacyjnego.

czytaj dalej na temat: Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w Mniowie

Zaopatrzenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mniowie w środki ochrony osobistej w ramach realizowanego wspólnie z Powiatem Kieleckim projektu pn. „Centrum Usług – Współpraca na rzecz społeczności lokalnej”.

Utworzono dnia 16.06.2020

W dniu dzisiejszym Starosta Kielecki Pan Mirosław Gębski, Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego Pan Stefan Bąk oraz Pani Dorota Gołębiowska zaopatrzyli Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mniowie w środki ochrony osobistej. Maseczki, przyłbice, rękawice, płyny do dezynfekcji i termometr do mierzenia temperatury ciała otrzymaliśmy  w ramach realizowanego wspólnie z Powiatem Kieleckim projektu pn. „Centrum Usług – Współpraca na rzecz społeczności lokalnej”.

 

czytaj dalej na temat: Zaopatrzenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mniowie w środki ochrony osobistej w ramach realizowanego wspólnie z Powiatem Kieleckim projektu pn. „Centrum Usług – Współpraca na rzecz społeczności lokalnej”.

Klocki moovie

Utworzono dnia 29.02.2020

Dzieci z rodzin objętych wsparciem asystenta rodziny z gminy Mniów w lutym 2020r. uczestniczyły w zajęciach z „Klockami Moovie" w ramach Projektu „Centrum Usług - współpraca na rzecz społeczności lokalnej"

 

czytaj dalej na temat: Klocki moovie

Teleopieka

Utworzono dnia 14.10.2019

Teleopieka to system powiadamiania ratunkowego stosowany u osób o obniżonej samodzielności, w tym osób starszych, niepełnosprawnych lub chorych. Minimalizuje negatywne skutki różnych nagłych zdarzeń domowych, a czasami nawet ratuje życie.

 

 

czytaj dalej na temat: Teleopieka

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny obchodzą